Milan Design Week 2020 - wnętrzarskie wydarzenie roku już w kwietniu!

Każdego roku prognostycy i znawcy branży – także wnętrzarskiej – ogłaszają najnowsze trendy, które ich zdaniem królować będą w nadchodzącym sezonie. Jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych, będących wyznacznikiem nadchodzących mód jest odbywający się w Mediolanie Design Week.

Czym jest Milan Design Week?

Włoski tydzień designu to największe, międzynarodowe targi wnętrzarskie na świecie. Historia targów sięgą roku 1961. Od tego czasu, na pięć kwietniowych dni, Mediolan staje się miejscem spotkań najwybitniejszych i najbardziej znanych projektantów oraz przedstawicieli luksusowych marek z branży wnętrzarskiej. Targi są także miejscem, w którym poznać można prognozy zbliżających się trendów – jest ono bowiem uznawane za prawdziwy wyznacznik nadchodzących nurtów w modzie wnętrzarskiej i designie.

Nic więc dziwnego, że zarówno miłośnicy branży wnętrzarskiej, jak i profesjonalni twórcy wyjątkowych wnętrz każdego roku uczestniczą w tym jakże ważnym wydarzeniu, opisując je jako prawdziwie fascynujące i inspirujące.

Mediolańskie targi designu 2019

W 2019 roku podczas targów designu w Mediolanie swoje prace i produkty miało okazję zaprezentować ponad 2400 wystawców. Byli to głównie twórcy z Włoch, Japonii, Norwegii, Danii, Niemiec oraz Polski. Przez 5 dni trwania targów niezwykłe produkty zdolnych twórców oglądało nawet 370 00 odwiedzających.

Podczas Design Week 2019 odwiedzający mieli okazję oglądać różnorodne aranżacje, projekty i produkty – zarówno meble, jak i elementy dekoracyjne czy nawet oświetlenie. Targi, które odbyły się w kwietniu tego roku trafnie wyznaczyły obowiązujące obecnie trendy oraz prognozy na początek nadchodzącego, 2020 roku.

Zmiany w modzie wnętrzarskiej dotyczą zarówno kolorystyki, jak i stylów wykończenia wnętrz, a także modnych w danym sezonie dodatków i dekoracji. Dowiedzieliśmy się między innymi, że modny dotychczas fiolet zdecydowanie odejdzie w cień, a mocne czerwienie ustąpią miejsca bardziej stonowanym odcieniom bordo. Jeśli natomiast chodzi o style wykończenia, na popularności zyskał zdecydowanie minimalistyczny styl skandynawski bogaty w biel i czerń oraz drewniane elementy i roślinne dodatki.

Milan Design Week 2020

Nieco ponad 4 miesiące dzielą nas obecnie od kolejnej edycji niezwykłego, wizjonerskiego wydarzenia, jakim są Mediolańskie Targi Designu 2020! Co przyniosą? Z pewnością wiele ciekawych prognoz i zapowiedzi nadchodzących trendów w branży wnętrzarskiej. Dowiemy się, która stylistyka pozostanie na topie, a która, być może po latach popularności, odejdzie do lamusa. Będziemy mieć także okazję, aby poznać dominujący kolor roku 2020 roku.
Wszyscy miłośnicy niebanalnych rozwiązań z dziedziny aranżacji i wykończenia wnętrz powinni odwiedzić Mediolańskie Targi Designu – jest to bowiem niepowtarzalna okazja poznania wybitnych twórców i zobaczenia na własne oczy tego, co za kilka miesięcy najprawdopodobniej znajdzie się na pierwszych stronach branżowych magazynów.

Podczas targów każdy będzie miał możliwość znalezienia czegoś co go interesuje. Wydarzenie jest bowiem podzielone na serię różnorodnych wystaw. W ubiegłorocznej wersji targów były to między innymi:

EuroCucina – międzynarodowa wystawa dotycząca trendów oraz technologii używanych podczas wykończenia wnętrz kuchennych.
Wystawa na temat designu oraz mebli łazienkowych.
Wystawa pokazująca projekty aranżacji oraz nadchodzące trendy wystroju i wykończenia salonu.

Milan Design Week to oprócz możliwości zagłębienia się w niebanalny świat designu także okazja do zwiedzenia europejskiej stolicy mody oraz uczestnictwa w rozmaitych wydarzeniach towarzyszących podczas targów. Będą to między innymi specjalne imprezy z okazji otwarcia oraz zamknięcia targów, pokazy DJ-skie czy też pokazy mody.